Silifke Belediyesi tarafından ova mahallelerde başlatılan kanal temizleme çalışmasıyla, tıkanan atık su kanalları açılarak, şiddetli yağış ve sel taşkınlarına karşı önlemler alınıyor.

 

Silifke Belediyesinden kanal temizleme çalışması

Silifke Belediyesi tarafından ova mahallelerde başlatılan kanal temizleme çalışmasıyla, tıkanan atık su kanalları açılarak, şiddetli yağış ve sel taşkınlarına karşı önlemler alınıyor.

Şehir merkezi ile mahallelerin değişik noktalarında devam eden çalışmalara vatandaşlar da destek vererek, dayanışma örneği sergileniyor. Temizlik çalışmaları Kurtuluş Mahallesi merkezi ile Göçmenler mevkii içerisinde devam ederken, mahalle sakinleri de kış aylarında yapılan bu hizmetten memnun kaldıklarını ifade ettiler.

BELEDİYE KANAL TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Çalışmaları yerinde inceleyen ve değerlendiren Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Garaj Amiri Mustafa Güler’den bilgiler alarak, şunları dile getirdi. ‘Yıllardır şehir merkezimiz ile mahalle merkezlerimizde yer alan kanallar, sazlıklar ve katı atıklarla birlikte tıkanmış vaziyetteydi.

Kış ayında sağanak yağışların etkisiyle bu kanallarımızda sular dolup taşarak, evlerin önlerine kadar geldi. Özellikle geçimini tarım ve hayvancılık yaparak sürdüren vatandaşlarımızın daha fazla mağdur olmaması ve zor şartlarla karşılaşmaması için bu önlemleri alarak, kanallarımızı hızlı bir şekilde temizliyoruz.

Daha önce mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın birçoğu bu sorunlarını bize ilettiler. Biz de belediye olarak bu kanalları temizleyip mahallelerimizin hem temiz hem de sorunsuz bir kış mevsimi geçirmesini istiyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın çağdaş, modern ve temiz bir ortamda yaşamalarını sağlamaktır. Çalışmalarımız sırasında Kurtuluş mahallemizin sakinleri memnuniyetlerini ifade ettiler. Silifke Belediyemize ait iş makineleri, mahalleden geçen su kanallarındaki katı atık, sazlıkları ve toprak kütlelerini temizlemeye devam ediyor’ dedi.

Alıntı: mersinistikbal.net