Bu yıl “İnşaat Projelerinde Düşük Risk, Verimli Süre Yönetimi ve Yüksek Kar” başlığıyla düzenlenen ve inşaat – mimarlık sektöründeki teknolojik gelişmelerin konuşulduğu “3. İnşaat ve Mimaride İleri Teknolojiler Semineri”, Bilkom sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Yerli ve yabancı konuşmacıların katılımı ile inşaat ve mimarinin geleceğine yön verecek teknolojiler üçüncü kez “İnşaat ve Mimaride İleri Teknolojiler Semineri”nde masaya yatırıldı. Bilkom’un sponsorluğunda düzenlenen seminer Şişli Radison Blu Hotel’de gerçekleştirildi. Yapı Bilgi Sistemi (BIM) teknolojilerindeki son dönem gelişmelerin yanı sıra inşaat sektörü ve mimari çalışmalardaki başarılı uygulamaların masaya yatırıldığı etkinliğe birçok sektör temsilcisi katılım gösterdi.

Bu yıl “İnşaat Projelerinde Düşük Risk, Verimli Süre Yönetimi ve Yüksek Kar” başlığıyla düzenlenen etkinlikte, artan rekabet ile değişimin süreklilik kazandığı inşaat sektöründe ileri teknoloji çözümlerinin zaman ve maliyet açısından sağladığı faydalara dikkat çekildi.

İnşaat projelerinin farklı süreçlerinde, kullanılan teknolojilere ve bu teknolojilerin sektörün gelişiminde yarattığı ivmeye dikkat çeken seminer, infoTRON İş Geliştirme Direktörü Aydın Özçekiç tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı.

Özçekiç’in konuşmasının hemen ardından “İleri Teknolojinin Dünyadaki Uygulamaları” başlıklı bir sunum yapmak üzere kürsüye Slim BIM Genel Müdürü Gábor Gulyás çıktı. Gulyas, konuşmasında model – tabanlı çözümlerin mimari, inşaat ve yapı sektörünün iş yapış biçimlerini son 30 yılda nasıl etkilediğini anlattı.

Etkinlikte ayrıca infoTRON tarafından “İnşaatta 3+2 Boyut” ve “İnşaat Sektöründe Değişim” başlıklı sunumlar gerçekleştirilirken, PY Uluslararası Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Doğançay da “BIM Odaklı Yeni Nesil Proje Yönetimi” başlıklı sunumuyla kürsüde yer aldı.

 

Alıntı: infoyapi.com